Wirtualne serce WOŚP – pokaz siły drzemiącej w cyfrowym tłumie

Wirtualne serce WOŚP – pokaz siły drzemiącej w cyfrowym tłumie

Opublikowany

Wirtualne Serce to oryginalna forma wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która rok temu po raz pierwszy podbiła serca internautów. Prostota wsparcia, personalizacja oraz szybka możliwość dzielenia się informacjami w mediach społecznościowych sprawiły, że popularność akcji przełożyła się na niemałe finansowe wsparcie. W tym roku Wspieram.to, platforma crowdfundingowa odpowiedzialna za realizację Wirtualnego Serca, ponownie daje internautom możliwość pokazania siły cyfrowego tłumu.

Mimo że „Wirtualne Serce” to stosunkowo nowa forma zbierania środków na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, od razu podbiła serca internautów. Dzięki Sercu w zeszłym roku przekazano niemal 32.000 zł na specjalistyczny sprzęt dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki seniorów. Mechanizm działania strony jest bardzo prosty – każdy zarejestrowany na portalu Wspieram.to użytkownik może wpłacić dowolną kwotę i tym samym stać się częścią wielobarwnego serca, pokazując siłę jaką ma świadomy tłum, zwłaszcza jeśli chodzi o realizację tak szczytnego celu jakim jest pomoc innym.

Każda wpłata do wirtualnej puszki pozwoli użytkownikom znaleźć swoje imię i nazwisko na spersonalizowanym, kolorowym sercu. Suma wpłat zbuduje wielkie serce, które będzie synonimem zaangażowania, dobrego serca internautów oraz skuteczności finansowania społecznościowego –„Wspieranie nadal jest łatwe i przyjemne. Cały projekt jest w pełni realizowany na portalu Wspieram.to, który z racji celu jaki towarzyszy całej inicjatywie zrzeka się całej prowizji i przekazuje ją również dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chcemy pokazać siłę jaka drzemie w cyfrowym tłumie. Na tą chwilę internauci wpłacili już ponad 10.000 złotych.” – mówi Marcin Galicki, pomysłodawca i założyciel platformy Wspieram.to

Zobaczyć jak w tym roku wygląda Wirtualne Serce można na stronie www.wspieram.to/wosp. Po dokonaniu wsparcia darczyńcy będą mogli znaleźć swoje imię i nazwisko za pomocą wyszukiwarki oraz podzielić się nim ze znajomymi w mediach społecznościowych. Dzięki dalszym poleceniom jeszcze więcej osób dowie się o całej inicjatywie, na której najbardziej skorzystają potrzebujący. Wirtualne Serce wsparli już min. Damian Ukeje, Dawid Kwiatkowski, zespół ENEJ, Ewelina Lisowska, Jurek Owsiak, Łzy, Michał Górecki, Mrozu, Karolina Korwin Piotrowska, Paweł Tkaczyk i Julia Kamińska.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Dwa kółka, jedno marzenie, rekord sportowego crowdfundingu!

Adrian Pasek, najbardziej obiecujący polski motocyklista młodego pokolenia, walczy z czasem przed startem wyścigowego sezonu szukając wsparcia mecenasów sportu. Aby zgromadzić́ niezbędny budżet, Adrian postanowił sięgnąć po zdobywający popularność crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Z pomocą fanów i sponsorów jego projekt na platformie Wspieram.to zgromadził już ponad 119 tysięcy złotych!