Dwa kółka, jedno marzenie, rekord sportowego crowdfundingu!

Dwa kółka, jedno marzenie, rekord sportowego crowdfundingu!

Opublikowany

Adrian Pasek, najbardziej obiecujący polski motocyklista młodego pokolenia, walczy z czasem przed startem wyścigowego sezonu szukając wsparcia mecenasów sportu. Aby zgromadzić́ niezbędny budżet, Adrian postanowił sięgnąć po zdobywający popularność crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. Z pomocą fanów i sponsorów jego projekt na platformie Wspieram.to zgromadził już ponad 119 tysięcy złotych!

23-letni Pasek motocyklową karierę̨ rozpoczynał od stuntu, jako 16-latek zostając najmłodszym wicemistrzem Polski w tej dyscyplinie. Wkrótce wystartował w wyścigach, w swoim debiucie w sezonie 2011 zostając wicemistrzem Polski juniorskiej klasy Superstock 600. Rok później Pasek ścigał się̨ już̇ na arenie międzynarodowej, w holenderskim Assen wygrywając pierwszy wyścig sezonu prestiżowego Pucharu Europy Juniorów. W 2014 roku Adrian debiutował w niemieckim pucharze Yamahy R6, serii nazywanej kuźnią talentów, która w przeszłości wielu młodym zawodnikom otwierała drzwi do mistrzostw świata. 
Regularna walka w czołówce i ocieranie się̨ o podium sprawiły, że w tym roku celem zawodnika z Kolbuszowej jest rywalizacja o najwyższe lokaty i zrobienie kolejnego kroku w kierunku mistrzostw świata. Aby jednak ustawić́ się̨ na starcie sezonu, który rozpocznie się̨ już̇ za miesiąc, w pierwszy weekend maja na torze Lausitz, Pasek musi zgromadzić́ niezbędny budżet, co jest jeszcze trudniejszą sztuką niż̇ walka z najszybszymi młodymi motocyklistami z całej Europy. Wyznaczający nowe standardy w polskich wyścigach, Pasek po innowacyjność́ postanowił sięgnąć́ także poza torem, decydując się̨ na coraz popularniejszy, nie tylko w świecie motosportu, crowdfunding, czyli finansowanie społecznościowe. 
Paskowi pozostało już tylko kilka dni, aby zgromadzić́ kwotę̨ niezbędną do przejechania całego, składającego się̨ z ośmiu wyścigów sezonu. Oczywiście, zgodnie z ideą crowdfundingu, osobom, które go wesprą̨, Pasek zamierza odwdzięczyć́ się̨ nie tylko wynikami na torze. Wspieram.to to również̇ doskonała forma promocji i wsparcia ze strony firm, które mogą̨ aktywnie włączyć́ się̨ w projekt zostając jego ambasadorami lub patronami, a w przyszłości czerpać́ korzyści ze współpracy sponsorskiej. Zarówno sponsorzy jak i fani dopisali na skalę, która zaskoczyła nawet młodego sportowca. Z obecnie zgromadzoną kwotą ponad 119 tysięcy złotych, projekt Adriana stał się największą polską kampanią crowdfundingową w kategorii sport. Adrian Pasek jest pierwszym w historii motocyklistą dzięki któremu na torze rozbrzmiał Hymn Polski. Dziś́ nie ma już̇ wątpliwości, że Adrian jest nie tylko jednym z najbardziej obiecujących i utalentowanych polskich zawodników, ale również niezwykle lubianym z prawdziwym gronem fanów.