Gala Crowdfest 2015

Gala Crowdfest 2015

Opublikowany

Pierwsze w Polsce Święto Crowdfundingu!

11.12.15 w Szczecinie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - CROWDfest, pierwsza w Polsce gala wręczenia nagród za wkład wniesiony do rozwoju zjawiska crowdfundingu w Polsce. Wydarzenie już nazywane przez wszystkich Świętem crowdfundingu i kreatywnych, podsumowało najciekawsze kampanie w polskim crowdfundingu i obfitowało w wystąpienia inspirujących osób. Wręczenie nagród przeplatane było prelekcjami, analizami najciekawszych kampanii, doskonała atmosfera zapewniona została przez muzykę na żywo i pozakulisową integrację osób, które dotąd znały się tylko jako “Autorzy” i “Wspierający”.

Skąd pomysł na CROWDfest? Platforma Wspieram.to na początku 2016 roku świętować będzie trzy lata działalności. To czas podsumowań i zespół tej najprężniej rozwijającej się platformy tego typu w kraju postanowił by podsumowania wyszły poza internet i zostały ubrane w wielkie święto społeczności. Narodził się pomysł imprezy, podczas której nagrodzeni zostaną statuetkami Autorzy największych kampanii, a wspierający zostaną uraczeni dobrą zabawą i niezapomnianą atmosferą. 

Laureaci tegorocznej Gali to doskonale znani autorzy największych, często rekordowych kampanii crowdfundingowych, min.: Michał Wawrzyniak, autor największej kampanii w Polsce (zgromadzone ponad 600 tysięcy złotych!), Jurek Owsiak, Krzysztof Wolicki z wydawnictwa RedImp, odpowiedzialny za spektakularny sukces gry planszowej "Pan Lodowego Ogrodu". motocyklowy Mistrz Adrian Pasek, Patryk Paluszek o którego innowacyjnym pomyśle wybudowania domu na Odrze było głośno we wszystkich mediach czy autorka projektu mającego celu zgromadzenie środków na otworzenie "kociej kawiarni", Anna Pawlicka, która podbiła serca internautów. Nagrody pierwszej Gali przyznane zostały w następujących kategoriachMocny Debiut, Największa kampania / Sport, Największa kampania roku, Największa kampania / Komiks, Największa kampania / Gry bez prądu, Największa kampania / Muzyka, Nagroda Cyfrowej Publiczności, Najaktywniejszy Autor, Najhojniejszy Mecenas, Największa kampania społeczna, Innowacja Roku

Wśród prelegentów zapewniających potężną dawkę merytorycznych doznań goście mogli posłuchać min.: Macieja Budzicha - autora bloga “Mediafun”, znawcę mediów, autorów bloga WEtheCROWD, skupionego wokół crowdfundingu - Marcina Giełzaka i Bartosza Filipa Malinowskiego, koordynatorów kampanii "Miau Cafe", firmę MicroVentures czy założyciela MentalWay Michała Wawrzyniaka. Większość prelegentów zaprezentowała przygotowane dla gości study case projektów crowdfundingowych i masę inspirujących porad. 

O klimatyczną oprawę muzyczną, z takimi zrealizowanymi kampaniami muzycznymi jak na Wspieram.to, zaproszeni nie musieli się obawiać. Uszy gości zostały rozpieszczone mini koncertami unplugged Damiana Ukeje i Petera & Jacoba. Wszystkich łączą nie tylko wygrane w programach “Voice” i “Must be the Music” ale również genialnie sfinansowane projekty na platformie Wspieram.to!

Czy CROWDfest będzie wydarzeniem cyklicznym? Organizatorów ogromnie podczas gali cieszył fakt, iż było to najczęściej zadawane pytanie! Odpowiedź brzmi TAK! Kolejna impreza planowana jest już na Październik 2016. 

Zobacz relację na youtube: https://www.youtube.com/watch?v=O9GlJj1K60IKopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

4B9A1889.jpg

grafika | 1,73 MB

Pobierz
4B9A2125.jpg

grafika | 1,22 MB

Pobierz
4B9A2618.jpg

grafika | 1,25 MB

Pobierz
4B9A2087.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
4B9A2174.jpg

grafika | 1 MB

Pobierz
4B9A2272.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
4B9A2469.jpg

grafika | 1,21 MB

Pobierz
plansza1.jpg

grafika | 550 KB

Pobierz
4B9A1942.jpg

grafika | 1,06 MB

Pobierz
4B9A1996.jpg

grafika | 1,34 MB

Pobierz
4B9A2055.jpg

grafika | 1,01 MB

Pobierz
4B9A2290.jpg

grafika | 1,33 MB

Pobierz
4B9A1971.jpg

grafika | 1,43 MB

Pobierz
4B9A2712.jpg

grafika | 1,07 MB

Pobierz

Wirtualne serce WOŚP – trzeci już pokaz mocy internetowej społeczności

Wirtualne Serce to oryginalna forma wspierania Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która dwa lata temu po raz pierwszy podbiła serca internautów.