Far Apart - premiera teledysku Oliviera Heima, sfinansowanego dzięki fanom

Far Apart - premiera teledysku Oliviera Heima, sfinansowanego dzięki fanom

Opublikowany

Piękny, bajkowy, klimatyczny i... dzięki wsparciu fanów artysty! W samym środku mroźnej zimy, Olivier przenosi nas do słonecznego Wigierskiego Parku Narodowego - właśnie tam nad jeziorem, w okolicy Klasztoru Kamedułów, zostały wykonane zdjęcia do teledysku. Krótki film został zrealizowany dzięki fanom i przyjaciołom Oliviera, którzy wzięli udział w zakończonej sukcesem akcji crowdfundingowej przeprowadzonej na portalu Wspieram.to

Właśnie ukazał się wakacyjny klip do drugiego singla pt. „Far Apart” pochodzącego z płyty „A Different Life”. Historia przepełniona słoneczną i leniwą atmosferą w całości rozgrywa się na jachcie sunącym po bezwietrznej tafli jeziora, który trójka przyjaciół znajduje przy brzegu… Obraz został wyreżyserowany przez Jana Szewczyka - współautora wcześniejszego tele-dysku do singla „Ocean”, za zdjęcia po raz kolejny odpowiedzialny był Mikołaj Syguda, a za kostiumy Magdalena Łazarczyk. Produkcją zajęła się Katarzyna Wąs, a teledysk powstał we współpracy artystycznej z Olivierem Heimem i Zuzą Golińską. Aktorami po raz kolejny zostali znajomi Oliviera - Grzegorz Czaplicki oraz Małgorzata Piernik. Olivier Heim - mieszkający w Polsce Holender, który ostatnio odnosi znaczne sukcesy w Wielkiej Brytanii, gdzie został zauważony przez takich medialnych gigantów, jak The Gu-ardian, The Independent, The Times, Mojo, Uncut, czy DIY. W Polsce Olivier został zauważony po raz pierwszy jako 1/3 zespołu tres.b, z którym zdobył Fryderyka i Paszport Polityki. Wydana w listopadzie 2014 roku solowa płyta „A Different Life” (wyd. Lado ABC) zebrała bardzo pozytywne recenzje i znalazła się w wielu zestawieniach najlepszych płyt 2014 roku, a Olivier został okrzyknięty jednym z najważniejszych debiutów roku. Pod ko-niec 2015 roku płyta została wydana na rynku brytyjskim, a do polskiej dystrybucji trafił winyl (dystr. U Know Me Records). Heim miał okazje grać na wielu prestiżowych festiwalach, jak The Great Escape w Brighton, Liverpool Sound City, (wybrany jako jeden z dziesięciu wykonawców, których koncertu nie można przegapić), Reeperbahn Festival w Hamburgu, Torstrassen Festival w Berlinie, Primavera Sound w Barcelonie, Waves Brati-slava, czy katowicki OFF Festiwal.    

Kopiuj tekst

Udostępnij

Załączniki

Pobierz wszystkie

Zrzut_ekranu_2016-01-22_o_09.48.13.png

grafika | 1,39 MB

Pobierz
Zrzut_ekranu_2016-01-22_o_09.45.36.png

grafika | 1,59 MB

Pobierz
Zrzut_ekranu_2016-01-22_o_09.47.41.png

grafika | 1,82 MB

Pobierz
Zrzut_ekranu_2016-01-22_o_09.46.09.png

grafika | 1,75 MB

Pobierz

75-latek z pomocą crowdfundingu rusza na podbój Cap Horn!

Bruno Salcewicz ze Szczecina jest emerytowanym oficerem marynarki handlowej, kapitanem jachtowym, autorem zbioru opowiadań „Pod Żaglami i na Gazie”. Od lat prowadzi zajęcia dla trudnej młodzieży, kształtując charaktery i zarażając miłością do jachtingu. Teraz postanowił spróbować swoich sił w crowdfundingu i zgromadzić za pomocą społeczności środki na wyprawę życia.